Usługi remontowe

Sufity podwieszane

W firmie ProfBuild zajmujemy się także montażem sufitów podwieszanych. Wykonane są one z płyt kartonowo- gipsowych. Sufity napinane są najpopularniejszym i bardzo efektownym sposobem na wykonanie sufitu. Dobierając odpowiednie materiały jesteśmy w stanie zamontować taki sufit w każdym pomieszczeniu.

Zazwyczaj sufity podwieszane są realizowane w klasycznych kształtach (prostokąt), jednak na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać bardzo niekonwencjonalne rozwiązania na przykład różnego rodzaju figury geometryczne lub niestandardowe kształty.

Sufit podwieszany wykonany z płyty kartonowo- gipsowej jest gładki i niczym nie różni się od sufitu tradycyjnego. Po zamontowaniu styków płyt gipsowych możesz wybrać dowolny kolor, aby pomalować sufit.

Istnieje wiele rodzajów sufitów podwieszanych:

Z płyt gipsowo – kartonowych
Można pomalować je na dowolny kolor. Jednak nie wszystkie nadają się do kuchni lub łazienki gdzie są bardzo wilgotne warunki. Sufity wykonane z płyt GK charakteryzują się estetycznym wyglądem oraz dużą wytrzymałością. Wykorzystywane są głównie w domach jednorodzinnych oraz placówkach handlowych i usługowych.

Mineralne w technologii mokrej
Płyty zrobione są z kredy, papieru oraz składników mineralnych. Nasączane są także preparatem bakteriobójczym, który zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Charakteryzują się głównie słabszymi warunkami izolacyjnymi i mniejszą odpornością na wilgoć. Wykorzystywane są głównie w biurach, urzędach lub bankach.

Z płyt ze sprasowanej wełny mineralnej
Wyróżnia się parametrami dźwiękochłonnymi i termoizolacyjnymi. Dodatkowo nie chłoną wilgoci, są odporne na grzyby i pleśń oraz są całkowicie niepalne.

Drewniane
Nadają one wyjątkową estetykę oraz ciepło wnętrza. Drewniane sufity podwieszane chronią przed utratą ciepła oraz izolują akustycznie całe pomieszczenie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jest to materiał naturalny. Mają one zastosowanie w: salach konferencyjnych, teatrach, bibliotekach oraz salonach domów jednorodzinnych.

Metalowe
Są niepalne oraz odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystywane są w szkołach, halach, basenach, salonach sprzedaży oraz bankach. Wymiary oraz kształt sufitów dopasowane są do siatki rusztu, w którym stosuje się blachę: malowaną proszkowo, metalową oraz stalową ocynkowaną.

Posiadamy ogromne doświadczenie w pracach związanych z podwieszaniem sufitów, stawianiem oraz burzeniem ścianek działowych. Wszystkie realizacje będą wykonane z najwyższą starannością oraz według stawianych przez Ciebie wymogów. Dajemy też gwarancję, że wykonany przez nas sufit, ścianka działowa bądź zabudowa wytrzyma przez wiele lat i nie ulegnie zniszczeniu.

Zdecydowałeś się na podwieszany sufit?
Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty!