Usługi remontowe

Układanie glazury

Płyty ceramiczne to najpopularniejszy sposób na wykończenie podłogi. Najczęściej stosowane są w łazience i kuchni jednak coraz więcej osób kładzie je także w innych pomieszczeniach. Fachowcy firmy ProfBuild w Żarach specjalizują się w układaniu płytek.

Dzięki odpowiednio przygotowanym sprzętom nasze prace przebiegają sprawnie i są wykonywane z największą dokładnością. Glazurnik w naszej firmie zapewni Ci perfekcyjne ułożenie glazury. Jego prace przebiegają według kroków:

Etapy układania glazury

ETAP 1 – Przygotowanie podłoża pod układanie płytek
Podłoże betonowe musi być oczyszczone i umyte. Następnie nakładamy warstwę emulsji do gruntowania. Jeśli powierzchnia jest popękana lub nierówna stosujemy wylewkę. Jeśli klient życzy sobie położenie nowej glazury na stare płytki, również odpowiednio przygotujemy podłoże.

ETAP 2 – Dopasowanie płytek do podłoża
Układamy płytki na sucho, aby pokazać klientowi powstający wzór. Dzięki temu uzyskujemy wizualizację estetyczną naszego pomieszczenia. Minimalizujemy tym samym ilość płytek potrzebnych do przycięcia, aby nie narażać klienta na dodatkowe koszty.

ETAP 3 – Układanie płytek
Rozpoczynamy ten etap od ułożenia pierwszego rzędu płytek od ściany umieszczonej najdalej od wyjścia. Na podłożu rozmieszczamy klej za pomocą pacy, następnie wyrównujemy go. Na tak przygotowaną powierzchnię układamy płytki i dociskamy do podłoża gumowym młotkiem. Pomiędzy płytkami umieszczamy krzyżyki, które wyznaczają nam miejsce na fugę. Każdorazowo sprawdzamy płytki za pomocą poziomicy, aby później płytki nie odstawały od siebie. Przed całkowitym wyschnięciem kleju usuwamy krzyżyki. Pomiędzy płytkami a ścianą powinna zostać przerwa nazywana dylatacją, która pozwala na swobodne oddychanie płytek.

ETAP 4 – Fugowanie
Następnie fugą wypełniamy przerwy między kafelkami. Przestrzenie między płytkami oczyszczamy z nadmiaru kleju, dzięki temu fuga nie będzie pękać. Fugi nie nakłada się na dylatację.

ETAP 5 – Elementy wykończeniowe do kafli
W celu ukrycia dylatacji zakładamy listwy przypodłogowe. Montujemy je za pomocą kleju lub kołków rozporowych.

Samodzielne kładzenie glazury nie jest najlepszym pomysłem, gdyż możesz narazić się na wiele dodatkowych kosztów. Jednak wykonanie może także nie być tak dokładne jak wykonane przez fachowca. Warto zatem zainwestować w pomoc specjalisty, aby cieszyć się wieloletnią trwałością i funkcjonalnością położonej glazury.

Zdecydowałeś się na pomoc fachowca w kładzeniu glazury?
Sprawdź naszą ofertę i zadzwoń po wycenę.